Vücut Spreyi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Vücut spreyi nedir? Parfüm ya da deodorant varken neden vücut spreyi kullanayım diyen bir çok insan oluyor. Öncelikle vücut spreyinin özelliklerini anlatmakla işe koyulalım. Vücut spreyleri deodorant gibi vücudun terleyen bölgelerine kullanıp terlemeyi önlemek için kullanacağınız ürünler gibi değil daha çok parfüm gibi ürünlerdir. Vücut spreyini parfüme tercih etmenin en önemli sebebi ise parfüm gibi ağır koku gerektirmeyen zamanlarda kullanmaktır.

Bod Man erkek vücut spreyi çeşitleriVücut spreyleri de parfümler gibi özel esanslardan üretilmiştir ve bir çok parfüm markasının vücut spreyi ürünleri bulunduğu gibi, sadece vücut spreyi üreten firmalarda çok tercih edilen parfümlerin ana notalarını ve formüllerini kullanarak farklı vücut spreyi ürünleri üretmiştir.

Vücut spreyini kullanırken bazı önerilerimiz olacak. Vücut spreyi sadece terlediğiniz ya da kendinize fresh bir hava vermek istediğiniz zaman kullanacağınız bir ürün değildir. Duştan çıktıktan sonra yenilenmenize yardımcı olur ve size farklı bir hava katar.

 

Tek bir vücut spreyinizin olmaması bir kaç tane farklı olması daha iyidir. Farklı günlerde farklı vücut spreyleri kullanarak her gün farklı bir ruh hali içerisinde olabilir ve her gün aynı kokmadığınız için çevrenizdeki insanları şaşırtabilirsiniz.

Bodycology vücut spreyi çeşitleriVücut spreylerini yüzünüze sıkarak daha fazla koku elde edeceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Aksine sprey ve parfüm gibi ürünler yüze sıkıldığında cildinizde bozulmalara sebep olabilir.

Spreyi genelde nabız atan noktalarınıza sürmeniz, spreyin kokusundan daha fazla istifade etmenize olanak sağlayacaktır.

 

Özellikle yaz aylarında soğuk duş etkisi ile hem vücudunuzda tonik görevi görerek canlandırır hem de o sıcak havalarda ferahlık hissi uyandırır.

Vücut spreyi markalarından Türkiye’de henüz çok kullanılmasa da özellikle Amerika’da ve Avrupa’da çok tercih edilen markalardan olan, Body Fantasies, Bodycology, Bod Man gibi markalar bizim tavsiyelerimiz arasındadır. Bodycology ile ilgili güzel bir inceleme yazısı yazmış olan Sıla Özdemir’in blogundan Bodycology ürünleri ile daha detaylı bilgi alabilir ve vücut spreyinin notaları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Body Fantasies‘in ise sadece vücut spreyi değil aynı zamanda banyo ürünleri de bulunmakta adeta duş öncesi ve sonrasında en yakın dostunuz olma yolunda ilerlemektedir.

 

Rock Face erkek bakım ürünleriBod Man ise Güçlü Erkeğin Yansıması! gibi bir sloganla piyasaya girerek Amerika’nın en çok tercih edilen erkek vücut spreyi olmasının haklı üstünlüğünü Türk erkeğine de göstermiş ve spor, gece, günlük kullanım şekilleri olarak bir çok farklı koku ve esans seçeneği ile hayatımıza girmiştir.

Ayrıca İngiltere’nin en çok beğenilen ve satılan erkek bakım ürünleri serisi Rock Face artık Tıraş Sepetim güvencesi ile Türkiye’de. Rock Face‘in vücut spreyi daha deodorant tarzı bir hava yaratmakta fakat uzun süreli etkisi ile bütün vücudunuzu terlemeye ve kötü kokulara karşı korumaktadır. Ayrıca hassas cilt tipine sahip erkekler için de yine Rock Face markasının alerjik özelliklere sahip deodorantı bulunmakta ve 48 saate kadar etkili olabilmektedir.

Rock Face markasını Türkiye’de bütün Migros yerel marketlerinde ayrıca internette sadece Tıraş Sepetim‘de bulabilirsiniz.