Tüm Gün Süren Güzel, Kusursuz, Kıvırcık Saçlar

Ama neyin daha iyi olduğunu biliyor muyuz? Mükemmel kıvrım en baştan başlar. Güzel bir duş sonrasında saçlara uygulama yapmak en doğrusu olacaktır. Yine de ikinci veya üçüncü gün saçlarını kıvırmak en iyisidir. Vaktiniz yoksa birkaç saat bekleyerek de durumu kurtarabilirsiniz.

https://www.tirassepetim.com/sac-sekilledirici-makineler

Buklelerin Daha Uzun Dayanması İçin

Saçınızı yıkarken saç kremini atlayın, çünkü bu bazen saçları çok yumuşak ve kaygan hale getirebilir, bu nedenle bukleler daha hızlı söner. Daha uzun süren buklelerin anahtarı, saçın yeterli tane ve dokuya sahip olmasıdır.

Kıvırmadan Hemen Önce Saçınızı Yıkamayın

Başlamak için en iyi saç aslında ikinci veya üçüncü gün saçlarıdır. Hepimiz taze, temiz saç hissini sevsek de, bukleler daha kirli saçlarda daha iyi tutma eğilimindedir. Bunun nedeni, saç derinizdeki doğal yağların saça, saç köpüğüne ihtiyaç duymadan daha gevrek bir doku ve doğal bir tutuş sağlamasıdır. Bu nedenle buklelerin daha uzun süre dayanma şansı daha yüksektir. Saçınızın yağlı görünmesinden endişe ediyorsanız, fazladan yağ emmek için köklerde biraz kuru şampuan kullanmayı deneyebilirsiniz.

Saçınızı Hazırlayın

Daha önce de belirttiğimiz gibi, saçınızın tüm gün veya gece bir kıvrım tutabilmesi için doğru dokuya sahip olması önemlidir, bu da doğru saç ürünleri ile elde edilebilir. Saç maşası kullanmaya başlamadan önce saçınıza kalınlaştırıcı bir köpük uygulayın. Saç köpüğü alkol içerdiğinden saçınızdaki nemin bir kısmını atacaktır, bu da saçın tutuşunu daha da artırır. Avucunuzun tamamını dolduracak bol miktarda saç köpüğü kullanın ve saçınızdan köklerden uca doğru sürün.

Doğru Saç Ürünleri Kullanın

Bu, çoğu kadının saçlarına zarar vermesinin bir numaralı yolu olan ısı koruyucusu, saç maşası kullanmadan önce saçınızda kullanabileceğiniz en önemli şekillendirici üründür. Herhangi bir eczaneden veya kuaförden ısı koruyucusu satın alabilir veya belirli saç yağlarını ısı koruyucusu olarak kullanabilirsiniz.

Buklelerinize Yardım Edin

Buklelerin daha uzun süre yerinde kalmasına yardımcı olacak saçınıza şekillendirici ürünler uygulayın. Saçlarınızda neyin işe yaradığına bağlı olarak, saçınızı kurutmadan önce birazcık köpük uygulayın. Ya da kıvırmadan önce, kıvırma sırasında ve sonrasında biraz saç spreyi sıkın.