Tıraşı Kolaylaştır, Zorlaştırma!

Erkek bireylerin vazgeçilmez kişisel bakımı olan tıraş , kimisi için tam bir eziyet olsa da kimi bireyler için saatlerini verebilecek kadar eğlenceli bir bakım olmaktadır.

Tıraş Öncesi ve Sonrası Neler Yapılmalı?

Tıraş öncesi ve sonrası yapılacak kullanılacak bazı tıraş malzemeleri bakımınızı kolayca tamamlamanıza yardımcı olurken tıraş sonrası oluşacak tahrişlerin de önüne geçmektedir.

Bu tip kişisel bakım ürünlerini tıraş ürünleri satan platformların çoğunda bulabilirsiniz.

-Cilt tipinize uygun olan bir arındırıcı ile başlamak: Cildinizi tıraş öncesi arındırıcı ile temizleyerek bakımınıza başlamanız, tıraş serüveniniz için uygun başlangıç olacaktır. Böylece cildiniz yerleşmiş yağ kalıntıları veya ölü hücrelerden arınmış olarak pürüzsüz bir hal alacaktır. Bu işlem tıraş yaparken jilet bıçağının cildinizden rahatça kaymasını da sağlayacağından pratik bir şekilde bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

-Tıraş Köpüğü Kullanmak: Cildi ölü hücrelerden arındırdıktan sonra sıra tıraş köpüğünde, tercih edeceğiniz kaliteli bir ürün ile cildinize tıraş köpüğünü mutlaka sürmelisiniz. Bıçağın kolay hareket etmesine yardımcı olurken, diğer yandan da nemlendirici etkisi ile kıl köklerinizin yumuşamasını sağlayacağından ciltte oluşacak tahrişi minimize etmiş olacaksınız.

-Tıraş Sonrası Yatıştırıcı Serum Kullanmak: Tıraş sonrası ciltte oluşacak tahriş ve yanmalar için, yatıştırıcı serum kullanmak çok doğru bir tercih olacaktır. Kullanacağınız serum cildinizin tazelenmesine ve nemlenmesine yardımcı olurken, tıraş sonrası oluşabilecek kusurlu görüntülerden de kaçınmış olacaksınız.

Tıraş Bıçağı Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Kayganlaştırıcı Bantı Olan Tıraş Bıçakları Seçilmeli: Bazı tıraş bıçakları yapısı dolayısıyla cilde takılabiliyor. Bu durum kalitesiz bir bakımı beraberinde getirerek ciltte oluşacak hasarlara da neden olabiliyor.

Bu tip durumların önüne geçmek için tıraş bıçaklarının üzerinde yer alan kayganlaştırıcı bant olan jiletler tercih edilmelidir.

Oynar Başlı Tıraş Bıçakları Tercih Edilmeli: Tıraş olurken sabit başlı jiletler yerine oynar başlı tıraş bıçaklarını tercih etmelisiniz. Böylece tıraş olurken jiletin baş kısmı esneklik kazanacağından cildinizde gezdirmeniz ve çene altı gibi ulaşılması daha zor olan bölgelerde rahatlıkla kullanmanız mümkün olacaktır.

Bıçağın Sap Kısmına Dikkat Edilmeli: Kolay tıraş için dikkat edilmesi gereken önemli bir unsurdur. Mutlaka kullanacağınız jiletin sap kısmının kolayca kavranabiliyor olması gerekli ve uzunluğu da kolay kavrayabileceğiniz şekilde olmalıdır.