Tıraş Olmanın İncelikleri

 

Eğer bir işte çalışılıyor ise ve bunun için de erkenden kalkmak gibi bir yükümlülük var ise, o zaman bu uykulu sabahlarda tıraş bıçağı ile tıraş olunurken mutlaka bazı aksilikler oluyordur ve de işe bir kesinlikle gidildiği günler birçok defa tekrarlanıyordu. Bunu önlemek için ise birçok farklı yöntem elbette mevcuttur.

 

Bunların en önemlisi tabii ki bir tıraş bıçağı alırken markanın ne kadar önem teşkil ettiğidir. Kişi cebinden biraz daha az para çıksın diye bilinmedik markaların tıraş bıçaklarını aldığı vakit mutlaka cildinde bir hasar oluşmaktadır. Ancak kaliteli markaların tıraş bıçaklarını almak elbette daha az tahrişe ve de hasara yol açacaktır. Tüm bunların yanında tıraş olunurken verilecek bazı küçük tüyolarda mevcuttur.

 

           Bazı İp Uçları

 

Tıraş olurken öncelikle kişi yüzünü suyla iyice yıkamalıdır ve suyun yüzüne iyice yedirmelidir. Örneği banyo yaptıktan hemen sonra tıraş olmak çok işe yarayabilir. Jel ya da köpük hiç fark yetmez, bunlardan birini kullanırken yüzün bunları iyice yediğini emin olunmalı. Aksi takdirde en kaliteli tıraş bıçağı dahi alınsa işe yaramayacaktır ve yüz kesiklerle dolacaktır. Ayrıca da bu jel ya da köpüğü yüze dairesel olarak sürmek tüm yüzün köpükle dolması için yardımcı olacaktır.

 

           Tıraş bıçağı ile tıraş olmaya başlandığında öylesine tıraş olmak yerine yüzü farklı bölümlere ayırarak tıraş olmak hem daha hızlı tıraş olmaya hem de daha kaliteli tıraş olmaya yarayacaktır. Bunu yanında tüm yüzü aynı yönde tıraş etmek büyük bir yanlışlıktır bunu da söylemek gerek. Çünkü yüzdeki sakalların hepsi kesinlikle aynı yöne bakmaz bu büyük bir hata olur.

 

Tıraş bittikten sonra da yüz mutlaka sıcak su ile yıkanmalıdır. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken bölgeler vardır, bunlar ise çene, gırtlak kısmı ve de burun altı olarak gösterilebilir ve on çok kesik yaratan kısımlar olarak göze çarpar. En önemli noktalardan biri de tıraş olurken cilt üzerinden jel ya da köpük sürerek bir kez daha üzerinden geçmek sinekkaydı tıraş olmanın en önemli hususları arasında geçer.