Tıraş Olmak Daha Kolay

Erkeklerin en çok önem gösterdiği yerleri ne diye soracak olsak cevap büyük ihtimalle sakal olurdu. Gerek verilen şekille gerekse uzatılıp kısaltılmasıyla her erkeğe göre değişiklik gösteren ve değişmesiyle birlikte görünüşünüzü de değiştiren sakallara şekil vermek veya onları kesmek için kullanılan jiletlerle biçim vermek zor bir iştir ve çoğu zaman da tahriş yapar.

Jilet Kullanmak

Hala sakal kesmek için aktif olarak kullanılan jiletin bir problemi de tıraş sonrası cildi tahriş etmesi ve tıraş olurken yüzünüzü kesme ihtimalinin bulunmasıdır. İşin içine bir de şekil vermekte yaşanılan zorluklar girince çoğu erkek tıraş makinesi kullanmaya başlamıştır. Böylelikle sakallarınızı istediğiniz ölçüde, tahriş ve kesme ihtimali aza indirilmiş bir şekilde kesmeye başlayabilirsiniz.

Farklı Ölçülerde Kesmek

Sakallar bir süre kesilmezse karman çorman bir görüntüye bürünebilirler. Kişiden kişiye ve sakalın uzama hızına göre değişen bu olay eninde sonunda çoğu erkeğin başına gelecektir. Bu durumdan jiletle kurtulmak istenirse her zaman fazla kesme ihtimali olduğu unutulmamalı yani sakalı kısaltmak isterken tümünden olabilirsiniz. Tıraş makinelerinin en önemli özelliği de farklı başlıkları sayesinde istediğiniz ölçüde kesebiliyor olmanızdır.

Farklı Başlıklar

Yukarıda da belirtildiği gibi farklı başlıklar sakalların isteğe yakın bir şekilde kesilebilmesine olanak sağlar. Bununla beraber daha farklı tıraş başlıklarıyla farklı işlemler içinde tıraş makineleri kullanılabilir. Normal başlıklarla veya jiletle alınamayacak olan burun kılları için çoğu tıraş makinesinin yanında ek başlık olarak bir burun kılı alma başlığı da bulunmaktadır.

Farklı Kullanım Alanları

Tıraş makinesi dendiğinde ilk akla gelen şey sakal olduğundan sakallar için üretilmiş tıraş makinelerinden bahsettik. Bu kullanım türünden farklı olarak vücudun yüz dışında yerleri için de üretilen tıraş makineleri vardır. Bu makineler sayesinde tüy veya kıl istemediğiniz bölgelerinizdeki kılları temizleyebilirsiniz.

Farklı kullanım alanları demişken şunu da eklemeliyiz ki saç için de tıraş makinesi edinebilir ve evinizde kendi saçınızı kesebilirsiniz. Fakat bu olayı gerçekleştirmek zor olduğundan tüm saçını kesmek isteyenler veya saçlarını sürekli 3 numaraya vuranlar dışında bilmeyen biri tarafından kullanılırsa kötü sonuçlara yol açabilen bir alettir.