Tıraş Makinesinin Özellikleri Ve Çeşitleri

 

En iyi erkek tıraş ürünleri ve uygun tıraş teknikleri, bir erkeğin yüzünün pürüzsüz ve günü yakalamaya hazır hissetmesini sağlayan lüks ve basit bir ritüel olmasını sağlayabilir. Erkeklerde tıraş olmak çok önemli ve günlük bir iştir. Bir elektrikli makine ile maksimum konfor, hız ve tıraş kolaylığı elde edebilirsiniz. Sürekli olarak, en iyi tıraş makinesi markaları her iki cinsiyet arasında en çok toplanan ve güvenilen ürünler mevcuttur.

 Tıraş Makinesinin Özellikleri

Güzellik bakım ürünleri ve saç kurutma makineleri, düzleştiriciler ve tıraş makinesi gibi cihazlarda güvenilir ürünleri seçmek önemlidir. Modern elektrikli traş makineleri evde yakın bir tıraş sağlar. Yetenekli bir berberden alacağınız traşın yakınlığı ile tam olarak uyuşmasalar bile, usturadan çok daha rahat ve güvenlidirler.

 

Elektrikli tıraş makinelerinin başları, birbirinden tekil olarak esneyerek tıraş makinesinin yüzünüzün çevresine uymasını sağlayarak daha yakın bir tıraş elde etmenize yardımcı olur. Modern elektrikli tıraş makinelerinin en iyi özelliklerinden biri, ıslak veya kuru ortamlarda, tıraş jeli veya köpükte kullanabilmeleridir..

 Tıraş Makinesi Çeşitleri

Elektrikli traş makinelerinde sahip olacağınız temel seçenek istediğiniz tasarımdır. Bazıları folyo tarzı bir tıraş makinesi tercih ederken, diğerleri döner tarzı bir tıraş makinesi tercih ediyor. Folyo elektrikli tıraş makinesi, yüksek hızlarda ileri geri hareket eden salınım bıçakları içerir. Bu bıçaklar, cildi koruyan koruyucularla kaplıdır. Folyo ustura sık sık yüzünüzün kıvrımlarına uyacak şekilde bağımsız olarak bükülen birkaç ayrı kesme bıçağına sahiptir. Bir folyo kafası dikdörtgen olduğundan, yüzünüze ve tıraş bıçağına uymayabilir.

 

Döner ustura, dönen yuvarlak bıçaklara sahiptir. Dönen döner bıçaklardan, bıçakların üzerine oturan ve kesilmeleri daha kolay olacak şekilde kılları kaldırmaya yardımcı olan oluklu bir korumaya sahiptir. Başlar çok yönlü olarak bükülür ve yüzünüzün kıvrımlarına sarılarak size yakın bir tıraş sağlar.

Döner kafaların, folyo tıraş makinesine göre tıraştan sonra temizlenmesi daha zordur. Her iki tıraş makinesi farklı teknolojilerle olağanüstü tıraş sonuçları sunar. Bir döner makinenin veya bir folyo tıraş makinesinin daha uygun olup olmadığı, tamamen tıraş rutininiz, yüz saç tipiniz ve kişisel tercihleriniz gibi faktörlere bağlıdır.