Tıraş Bıçaklarında Kullan At Özelliğini Keşfedin

 

Tıraş, kişisel hijyen aracı olarak bir seçenek olarak yapılabilir ve işe ihtiyaç duyulması gibi bazı nedenlerin tıraş olmasını gerektirir. Ancak bazı modellerde, kesici bıçaklara sahip bir kartuş kafası ve makine adı verilen bir gövdeden oluşur. Bu modeller, jilet kesme bıçaklarının jilet bıçakları için yedek parçalarla değiştirilmesi suretiyle kullanılır. Birincisi, daha pahalı olmalarına rağmen, bu ürünler uzun vadede daha uygun maliyetlidir, çünkü sadece bu kısım bıçaklar boşaldığında değiştirilir. Tıraş bıçağı, model ve markaya bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir.

 

Jilet için değiştirilebilir kartuşlar, ergonomik kullanım için özel olarak tasarlanmış ve yüksek kaliteli malzemelerden yapılmıştır. Bu nedenle, tıraş bıçaklarının maliyeti yüksektir. Bu makineleri yedek bıçaklarla kullanırken, bıçaklar köreldiği zaman, makineyi atmaya gerek yoktur ve sadece kartuş değiştirilir, bu da tıraş makinesini daha düşük bir maliyetle tekrar kullanmanızı sağlar.

 

 Jilet Parçaları

 

Tıraş bıçakları, jiletler ile kullanılan sarf malzemeleridir. Bu ürünler özel olarak makine tipine göre üretilmektedir. Jilet bıçaklarının uçlarında mandal mekanizmalı özel bir kilit, değiştirilebilir kartuşların oluklarına mükemmel bir şekilde uyar ve ürünü güvenli bir şekilde tutar. Bununla birlikte, kuvvet uygulanarak kuvvet çıkarıldığında, başlık kayar ve kolayca yenisiyle değiştirilir.

 

Değiştirilebilir kullan at tıraş bıçağı, makineye yalnızca bir yönde takılabilir ve farklı makineler için uygun değildir. Ek olarak, hareketli tıraş başlıkları bu gibi durumlarda hareketlilik kaybından dolayı etkili bir şekilde kullanılamaz. Tıraş bıçaklarının değiştirilmesi, model tipine bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir ve bu modeller işlevlerine bağlı olarak farklı fiyat etiketleriyle satılmaktadır.

 

Tıraş Bıçağı Seçimi

 

Değiştirilebilir bıçaklar seçerken ilk husus, ürünün bir tıraş bıçağıyla uyumlu olup olmadığıdır. İkame ürünler, makineleri ile aynı isimdedir ve bu ürünü seçerken uyum ile ilgili herhangi bir problem yoktur. Kullanılandan farklı bir ürün seçilirse, makine ile satılan yedek bıçakların kullanılması tercih edilir.

Yedek bıçak modellerinde çok sayıda kesici bıçak bulunur. Modele bağlı olarak, bu sayı 8 bıçak olabilir.

 

Bununla birlikte, bu sayıdaki bir artış, kesme yüzeyinin genişliğinde bir artışa ve kafadaki bir artışa yol açmaktadır. Bazı modellerde en sevdiğiniz ürünü kesmek için kapağın arkasında bir bıyık ve ekstra bir bıçak bulunur. Bir ürünü seçerken, bu özellikleri içeren modeller arasında seçim yapma ihtiyacına bağlı olarak, tıraş alışkanlıkları göz önünde bulundurulmalıdır.