Sıcak Havalarda Erkek Vücut Bakımı

Ülkemizin kadını da erkeği de çok çalışıyor. Özellikle yaz mevsiminin bu sıcak havalarında ofis dışında ve beden gücüyle çalışan insanlar sürekli terlemekte ve yorulmakta. Bu yazımızda sürekli terleyen ve yorulan bedenlerinizin nasıl daha iyi kokacağını ve canlılık vereceğinizi paylaşacağız.

Rock Face hassas ve alerjik ciltler için deodorantÖzellikle sürekli terleyen vücutların deodorant kullanması kesinlikle gereklidir. Deodorant kullanımı sıcak havalarda kıyafetlerimizin koltuk altında oluşan ıslak görüntünün ve terden oluşan kokunun kaybolmasını sağlar. Deodorant kullanırken dikkat etmeniz gereken hususlardan birincisi seçeceğiniz deodorantın içeriğidir. Eğer hassas bir cilt yapısına sahipseniz her hangi bir marketten alacağınız deodorant size yarardan çok zarar sağlayabilir, koltuk altınızın tahriş olmasına sebep olabilir ve geri dönüşü uzun süren zararlar oluşabilir. Kadınlar için her cilt yapısına uygun deodorant bulunsa dahi erkekler için özellikle deodorant konusunda geniş bir ürün yelpazesi bulunmamaktadır. Türkiye’ye daha bugünlerde girmiş olan İngiltere’nin en beğenilen ve en çok satılan erkek vücut bakım ürünleri markası Rock Face erkeklerin bu derdine çare bulmuş olup Hypo Allergenic Anti-Perspirant Deodorantı üretmiştir. Bu ürün parfümsüz olup hassas ciltlerin tahriş olmasını engeller ve 48 saate kadar koruma sağlar.

RockFace aktif vücut spreyiKoltuk altı kokumuzu hallettiğimize göre biraz daha yüzeysel konulara girebiliriz. Deodorant sadece koltuk altımızı korurken vücudumuzu da terlemenin kötü etkilerine karşı korumamız gerekir. ”Ben parfüm sıkıyorum, zaten güzel kokuyorum” diyenlerimiz olabilir. Haklısınız parfümle beraber güzel kokabilirsiniz fakat parfümün kokusu ağırlığı sebebi ile her zaman kullanıma uygun olmayabilir. Bu durumda hafif olsun diye deodorantta kullanamayız, geriye kalan tek çaremiz vücut spreyi olacaktır. Size tavsiyemiz Amerika ve İngiltere’nin en çok satan ve en beğenilen iki vücut spreyi markasının ürünleri olacaktır. Rock Face ve Bod Man markaları sadece erkekler için üretim yapan ve erkek vücut bakımı konusunda en çok ürün satışına sahip firmalardır. Bod Man markasının bir çok vücut spreyi çeşidi olmasına karşın Rock Face markasının bir adet vücut spreyi bulunmaktadır. Rock Face markasının vücut spreyi hareketli bir yaşamı olan erkekler için üretilmiş olup enerji verici bir içeriği bulunmaktadır.

Rock Face erkek yüz yıkama jeliPeki yüzümüze nasıl bakacağız dediğinizi duyar gibiyiz. Yine Rock Face markası kurtarıcınız olacak:)

Yüzünüzü her yıkadığınızda enerji veren duyularınızı harekete geçiren bir yüz yıkama jelini kim kullanmak istemez? Rock Face kullanmaktan asla vazgeçemeyeceğiniz bir yüz yıkama jeli ile karşınızda. Normal kullanılan sabunların aksine sadece yüzünüzü temizlemekle kalmaz, yorgunluğunuzu alır. Ayrıca içeriğinde bulunan oligopeptidler ile yüzünüzde bulunan ölü deri hücrelerini yok eder ve cildinizin yenilenmesini sağlar.

Bakımlı bir erkek olarak güzel bir duşun ardından bu ürünleri kullanarak ciddi manada bakımlı olabilir ve çevrenizde ışığınızla kendinizi farkettirebilirsiniz!

İyi bakımlar 🙂