Sakal İçin Tıraş Bıçağı Nasıl Kullanılır?

  1. Sakalın Uzama Yönünü Belirlemek

Yüzdeki sakallar genellikle aşağı yönde büyür, ancak boyun ve çene gibi alanlar bazen yanlara, hatta spiral desenlere doğru büyüyebilir. Tıraştan önce bunun bulunması gerekir.

 

  1. Kaliteli Bir Tıraş Bıçağı Ve Köpüğü Seçmek

 

Tıraş kremleri ve tıraş bıçağı cilt üzerinde kaymasına yardımcı olurken, daha pürüzsüz bir tıraş için anızları yumuşatmaya yardımcı olan önemli bir rol oynar. Kaliteli bir köpüğe sahip olmak, daha az tahriş ve kızarıklık ile daha rahat bir tıraş anlamına gelir.

 

  1. 30 Derecelik Açıyla Bıçağı Tutmak

 

Jilet cilde yaklaşık 30 ° açıyla tutulduğunda, bu koruyucu çubuk, bıçağı anızlara maruz bırakarak ve jiletin etkili bir şekilde çalışmasına izin vererek kesilir.

 

  1. 1-3 Santimetre Arası Kesimler

 

Jiletin uzun, süpürme vuruşlarından ziyade, yaklaşık 1-3 cm uzunluğunda kısa vuruşlar kullanmak en iyisidir. Bunu yapmak, kılların çekilmesini ve jiletin tıkanmasını önler. Aynı zamanda bu işlem çizikleri ve kesikleri önlemeye yardımcı olacaktır.

 

  1. Saç Yönüne Göre Sakal Kesmek

 

Tahıllara karşı veya saçların uzama yönüne karşı tıraş, tıraştan kaynaklanan tahrişin önde gelen nedenlerinden biridir. Saçların uzama yönü ile tıraş olmak, yine de yakın bir tıraş sağlarken tahriş olasılığını büyük ölçüde azaltır.

 

  1. Uygun Bir Temizlik

 

Tıraş bıçağını ters çevirip taze bir bıçakla devam edilebileceği için tıraş sırasında musluğun altında daha az sık durulama ile de temizlenebilir.