Sağlık Açısından Geleneksel Traş

Geleneksel jiletli tıraş aleti klasik tıraş bıçağı olarak adlandırılmakta olan bu alet, en az seviyede etki ile size yeterli düzeyde temiz bir tıraş olanağı sunar. Ancak bu durum, tekniğinizi yeterli düzeye çıkardıysanız geleneksel tıraş başarılı olur.

Endişelenmenize gerek yoktur. Kısa zamanda uyum sağlayabileceğiniz bu bıçak şekli, sizin tıraş konusundaki yeniden biçimlendirecektir.

Sizlere jiletli tıraş cihazı ile düzgün bir tıraşın nasıl olması gerektiği konusunda ayrıntılı bir makale yazmış bulunmaktayız.

Sağlıklı Tıraş

Cilt yapınızı yumuşatmak amacıyla temiz bir havlu ile yapmak sizin kendi isteğinize bağlıdır. Buna ek olarak, kesik alanlar için bir şap taşı edinmeniz yararlı olmaktadır. Tahmin edebileceğiniz gibi, şap taşı kesikleri dindirmek için son derece etkili olduğu gibi, ihtiyaç duyulduğunda deodorant olarak da kullanımı yapılabilmektedir.

Bazı erkek bireyler, tıraş yapmadan önce krem, yağ veya özel sabunları kullanmaktan hoşlanmaktadır. Bilindiği üzere tek bir şey bulunmaktadır: zamanınız ve isteğiniz bulunuyorsa, tıraş olmanın vermiş olduğu keyif hiçbir şeye benzememektedir.

Kaliteli bir tıraş şu kademelerden oluşmaktadır: cildi ve kılları tıraşa hazır duruma getirmek, köpük meydana getirme, köpüğü bölgesine sürme, tıraş işlemini yapma, cilde tıraş yapıldıktan sonra bakım uygulama işlemi ve kullanmış olduğunuz aletlerin temizliklerinin yapılmasıdır.

Pratik olarak, bazı kademeler eş süreli olarak yapılmaktadır. Fakat biz rahat yapılması amacıyla cildin hazırlanması kısmana değinmek istiyoruz.

Tıraş Öncesi Hazırlık

Bu kademede, cildinizi ve kıllarınızı jiletle bir araya gelmeye hazırlamak gereği hissetmektesiniz. Cilt bölgesi rastgele bir bıçak, jilet ya da cihaz ile temas ettiğinde aslında zarar görmektedir. Cilt bölgesi için, tıraş cihazıyla olan buluşma minimum düzeyde zararla son bulmalıdır. Bu sebepten ötürü cilt bölgenizin en üst bölgesinde bulunan epidermis dokusunu mümkün olan seviyede nemlendirme işlemi yapmanız gerekmektedir.

Bu cilt bölgesinin yapısının elastikiyetini mümkün kıldığından oldukça önem taşıyan bir konudur. Cilt bölgesine keskin bir kesici alet temasta bulunduğunda hasara karşı kendini koruma altına alabilmesi, direkt olarak cildin yapısının elastikiyeti ile alakalı bir konudur. Elastikiyet özelliği ne kadar iyi olursa cildiniz hasarlardan kendini o derecede iyi koruyabilmektedir.