Saçların Dansını Sağlayın

Birçok birey saçlarının mevcut hali değil de tam tersi halini tercih ediyor. Çoğu kez farklı bir görünüm ile dikkat çekmek veya kendini iyi hissetmek için birçok yol tercih edilebiliyor. Bu noktada da yardımcı ürünler devreye giriyor.

Maşa Kullanımına Rağbet

Son birkaç yılda kuaförlerdeki fiyat artışları göz ardı edilemeyecek derecede can sıkıcı bir noktaya ulaştı. Bunun yanı sıra randevularda yoğunluk, beklenen sıralar veya hayat gailesi içerisindeki koşturmalar da bireylerin daha çok evde kullanılabilen pratik bakım ürünleri veya aletlerinin kullanımına yöneltti.

En sık kullanılan kişisel bakım aletlerinden biri olan saç maşası müthiş bir kurtarıcı olarak çoğu bireyin evinde yerini almış bulunmakta.

Doğru Ürün Tercihi

Saç maşası için istenilen sonucu almak adına öncelikle doğru ürün satın alınması ilk dikkat edilmesi gereken kriterlerden birisidir.

Örneğin; Çok gür olan saçlar için kalın bir maşa tercih edilerek dalga mesafesi daha açık bırakılabilir. Böylece saçlarınıza daha sakin bir görüntü kazandırabilirsiniz. Bu noktada doğru maşayı satın almış olmamız gerekiyor. Eğer ince maşaya sahipseniz saçların kalınlığını istediğiniz şekilde ayarlamak güç olacağından bu noktada sorun yaşayabilirsiniz.

Ürünün Doğru Kullanımı

Maşa seçimini doğru yapsak da bazen doğru sonuçlar alamayabiliriz. Bunun sebebi ise tamamen yanlış kullanımdır.

Düz Saçlar için; Düz saçlara genelde ısı ne kadar yüksek olursa olsun genelde yarım saat içinde yapılan şekil bozulmaya veya sinmeye başlar. Hem gereksiz uğraşarak zaman kaybı ve saçınızın gereksiz yıpranmasını önlemek amacıyla kullanım öncesi saç köpüğü kullanarak saçın kolay şekil almasını ve uzun süre şeklini korumasını sağlayabilirsiniz.

Seyrek Saçlar için; Saçlarınız eğer ki az görünüyorsa dolgun görünüm kazanması için doğru maşa tercihi çok önemlidir. Bu tip saçlar için ince bir maşa tercih edilerek daha sık dalgalar ile saçın gür görünmesini sağlayabilirsiniz.

Gür Saçlar İçin; Maşa seçimi yaparken daha çok kalın tipteki maşalar tercih edilebilir. Eğer saçların kabarık olması rahatsız ediyorsa ve seyrek bir görünüm isteniyor ise doğru seçim bu yönde olacaktır. Böylece seyrek yapılan dalgalar ile kabarmış saçlarınız da daha seyrek görünecektir.