Saç Dökülmesini Engellemenin 7 Altın Yolu!

2

1- Uykunuza Dikkat Edin!
Yapılan araştırmalara göre aşırı yorgunluk saç dökülmesinin sebeplerinden biridir. Düzenli bir uyku alışkanlığı edinmeye çalışın ve bunun aksatmamaya çalışın. İyi bir uyku düzeni yaşam kalitenizi de olumlu yönde etkileyecektir.

2- Omega-3 ve D Vitamini Eksikliğine Dikkat
Omega-3 ve D vitamini saç dökülmesini önlemek için kemoterapi hastalarında kullanılmakta. Bu iki besin öğesi saçları güçlendirme baş roldelerdir. Bu besinlerden mahrum kalmamak için öğünlerinize daha fazla balık ekleyebilirsiniz.

3- Stresi Yönetin
Stresi yönetebilmek hayatımızın her alanında bize fayda sağlar. Saçlarını seven kadın ve erkeklerin stresi yönetme konusunda biraz daha başarılı olmaları gerekiyor. Hayatımızın her alanında bize olumsuz sonuçlar doğuran stres, saç dökülmesinin de önemli sebeplerinden biridir.

4- Saç Temizliği Çok Önemli
Direk olarak saç dökülmesine sebep olmasa da, saç dökülmesi ile sonuçlanabilecek hastalıklara neden olabilir. Saçı çok fazla yıkamak da saç derisine zarar verebilir. En iyisi siz herşey de olduğu gibi bu konuda da kararında hareket edin.

5- Protein Tüketmeyi İhmal Etmeyin
Saçın %85 oranında proteinden meydana geldiğini biliyor muydunuz? Ayrıca vücutta en hızlı üreyen ikinci hücredir. Dengeli ve sağlıklı beslenmenin bir parçası olan protein tüketimini ihmal etmeyin.

6- Düzenli Egzersiz Yapıyormusunuz?
Düzenli egzersizin stresi azalttığını zaten biliyoruz. Bunun yanında da egzersiz yaparken saç derimizde oluşacak olan ter deri yüzeyindeki kirlilikleri temizler.

7- Mutlaka Saç Bakım Ürünleri Kullanın
Dökülme karşıtı şampuan ve losyon kullanabilirsiniz ancak her ürüne güvenmeyin. Saçlarınızı korumak amacı ile yola çıkıp sonrasında sağlıksız saçlarla karşı karşıya kalmanızı istemeyiz. Size önereceğimiz dökülme karşıtı ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

11- Milk Shake Saç Dökülmesi Önleyici Şampuan – Densifying Shampoo 1000 Ml
Hint Kino ağacı ekstresiyle geliştirilen özel şampuan, saç dökülmesini engellemeye yardımcı olur. Saç köklerini koruyarak güçlenmelerini sağlar. Saç derisini etkin biçimde arındırarak sonraki tedavilere hazırlık oluşturur. Canlı, dolgun ve sağlıklı saçlar oluşturur. Tüm saç tipleri için günlük kullanıma uygundur.

22- Milk Shake Saç Dökülmesini Önleyici Losyon – Densifying Lotion 24X7 Ml
Hint Kino ağacı ekstresiyle geliştirilen özel serumlar, saç dökülmesini önlemek amacıyla üretilmiştir. Saç köklerine direkt etki ederek saçı besler ve güçlendirir. Kök yapısı gelişen ve güçlenen saçlarda dökülme azalarak zamanla durur. Dökülme önleyici serumlar, tüm dökülme sebepleriyle savaşarak yeniden dökülmesine mani olur. Düzenli kullanımda etkisi klinik testlerle onaylanmıştır. Dökülme problemi yaşayan tüm saçlar için kullanımı uygundur.

33- Milk Shake Saç Pürüzsüzleştirici Koruyucu Losyon – Cuticle Redefiner 100 Ml
Pul tabakası yüzey pürüzsüzleştirici.Her saç tipi için uygundur. Saçların mekanik darbelere karşı korunmasını sağlayan yüzey silikonlar ve pürüzsüz parlak etki veren formülü sayesinde maksimum koruma etkisi yaratır.