Her Çağın Farklı Tıraş Ve Yöntemleri 

 

Bugün birçok erkeğin tıraş ve yöntemleri teknolojinin devrimsel gelişimi ve yeni ürünler tanışmasıyla değişiklik göstermektedir. Teknoloji ile tıraş öncesi ve sonrasında çok farklı ve üst özellikler ile donatılmış ürünleri ile erkekler için bir kolaylık ve bir zahmet olmaktan çıkarmaktadırlar.

Tıraş esnasında ve sonrasında farklı cildin yapısını önleyecek çok üst düzey ürünler üretilmeye başlanmıştır. Sürekli olarak kendini yenileyen ve donanımları yükseltilen tıraş alanında son derece başarılı elektronik cihazlar üretilmektedir.

Geçmişte tıraşlar, daha basit ve standart yöntemler ile karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin süreç içerisinde yer olmadığı dönemlerde tıraş argümanları olarak jilet adı verilen bugünün üst donanımları ile teknoloji dehası olan 4 veya 6 bıçak fonksiyonuna sahip tıraş bıçakları kullanılmaktadır.

Çok Az Malzeme ile Daha Özellikli Tıraş

 

Geleneksel tıraş olarak tabir edilen ürün veya ürünler içerisinde standart argümanlar bulunmaktadır. Tıraş malzemeleri içerisinde tıraş jileti ve tıraş sabunu, kantaşı veya kalem kantaşı ve kaşesi ile birlikte farklı bir deneyim yaşanmaktadır.

Tıraş esnasında her türlü kızarıklık veya kesik olması ile kantaşı veya kalem kantaşı ile yüze sürülmesi ile hasarı ortadan kaldırmaktadırlar. Klasik tıraş ile çok basit ve sade argümanlar ile sorunsuz bir tıraş yasamak mümkün olmaktadır. Tıraş malzemelerinde kullanım ve özellikleri konusunda yeterli bilgiye de sahip olmak gerekir.

 

Tıraştan önce kasenin içerisine belirli miktarda su doldurup, tıraş sabunu ile birlikte fırçasını yaklaşık 3-5 dakika arasında köpürülmesi gerekmektedir.

Fırça üzerinde sabun köpüğü oluşması ile sakal bölgesine dağıtarak sürülmesi gerekmektedir. Daha sonra tıraş jileti ile sakal kıllarının çıkı yönüne göre kesme işlemini yapmak gerekmektedir.

 

Tıraş Öncesi ve Sonrasında ki Bakım Ürünleri

Tıraş esnasında her türlü kesik karşısında tedbir olarak kantaşı veya kalem kantaşı ile kızarıklık ve kesimleri daha fazla acı vermeden önüne geçmek mümkündür.

Tıraş sonrası kaldık yöntemler içerisinde yüzün rahatlaması ve ferahlatıcı etki yaratması için kolonya ile sakal bölgesine masaj yaparak uygulanması gerekmektedir. Tıraş sonrası daha parlak ve kızarıklığı yok edici özelliği ile en fazla tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.