Gidilecek 8 Kamp Alanı ve Yanınızda Olması Gerekenler

Doğa seven herkesin aklının bir köşesinde kamp yapmak yer alır. Her ne kadar kısa süreli ve günü birlik olarak doğa yürüyüşleri ve sporları yapılsa da, güzel bir gölün kenarında ya da sessiz sedasız ormanlık bir alanda sadece doğanın sesi eşliğinde kamp yapmak bu işin nirvanasıdır.

Doğa severler için ise ülkemiz adeta bir cennet, ülkemizin bir çok bölgesinde harika kamp alanları bulunmakta ve doğaya açılmak isteyen herkese hizmet vermektedir. Sizde çantanıza kamp malzemelerinizi atıp kendinizi doğaya bırakacaksanız listemize bir göz atmayı unutmayın!

1-) Artvin Karagöl Kamp Alanı

Artvin Karagöl Kamp Alanıİstanbul’da yaşayıp bu yazıyı okuyanlar neden bu kadar uzaktan başladığımıza şaşırabilirler; İstanbul’a yakın olan yerleri hepimiz az çok biliyoruz, yakınlığa değil doğal güzelliğe odakladık listemizi. Artvin Karagöl’de bulunan bu kamp alanına da cennetin adeta dünya üzerindeki yansıması diyebiliriz. Aynı zamanda bir milli park olan Karagö Kamp ve Doğa Alanı, Artvin’in Borçka ilçesinde bulunmakta, belediye kamp alanına gelen misafirlerin rahatını düşündüğü için, içeride otopark, tuvalet, temiz su tesisi gibi hizmetleri de sağlamış. Yeşilin bütün tonlarını görmek istiyorum diyenlerdenseniz size tavsiyemiz özellikle İlkbahar mevsimini tercih edin.

2-) Ayder Ihlamurlar Altında Kamp Alanı

Ayder Ihlamurlar Altında Kamp AlanıEğer kamp programınız geniş ya da direkt olarak Karadeniz’e gideceğim diyorsanız, kesinlikle uğramanız gereken bir yer Ayder Ihlamurlar Altında kamp alanı. Güzelliğini kelimelerle anlatmamızın mümkün olmadığı bir yer olan Ihlamurlar Altında kamp alanı Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi sınırları bulunuyor. Önceden uyaralım tertemiz havası ile oksijen sizi çarpabilir, buraya giderken kamp malzemelerinizi yanınıza alın yeter, bölgede market ve tuvalet hizmeti sunulan mekanlar bulunmakta.

3-) Kaz Dağları Hızır Kampı

Kaz dağları Hızır Kamp AlanıYine oksijen çarpması yaşayabileceğiniz bir yer Kaz Dağları içerisinde bulunan Hızır Kamp Alanı. Eğer kendi kamp malzemelerinizle beraber giderseniz konaklamak için belirli bir ücret verebilir, güzel kamp alanlarından birisine yerleşebilirsiniz. Hızır Kamp Alanına ulaşmak için Balıkesir’in Edremit ilçesine gitmeniz gerekmektedir, Edremit’ten şahsi aracınızla kamp alanına ulaşabilirsiniz. Hızır Kamp Alanı’nın bir özelliği de kamp alanında elektrik güneş panellerinden elde edilmektedir. Ayrıca burada bir hiç beklemediğiniz bir sürprizde lezzetli organik yemekler olacaktır. Kampa giderken yanınıza aldığınız konserve yemekleri bir kenara atın ve organik yemeklerin tadına varın.

4-) Burdur Salda Gölü

Burdur Salda Gölü Kamp AlanıSalda Gölü son zamanlarda düğün fotoğrafçılarının gözde mekanı olmasına rağmen hala bir çok yere göre bakir bir yer kategorisinde. Özellikle kamp alanı sınırlı bir bölgeyi kapsadığı için gittiğinizde kalabalıkla karşılaşma imkanınız yok denecek az. Özellikle Salda Gölü’nün berrak ve masmavi görüntüsü karşısında kurduğunuz kamp alanında harika bir manzara ve eşsiz bir deneyim yaşayacaksınız.

5-) Urla Demircili Kamp Alanı

urla demircili kamp alanıİzmir’de ya da yakınlarında yaşayanlar için harika bir yer olan Demircili Kamp Alanı, Demircili Köyü içerisinde manzarası ve doğası mükemmel bir koyda bulunmakta. Kamp alanı içerisinde zorunlu ihtiyaçlar olan tuvalet ve içme suyu hizmetlerini bulabilirsiniz. Tabii bu tuvalet ve içme suyu hizmetlerini kullanacaksanız günlük çadır kamp ücretini vereceksiniz. Bu ücretler çok yüksek ücretler olmadığı için aldığınız hizmet ve deniz manzaralı bir kamp alanına sahip olmak karşılığında gayet makul bir ücrettir.

6-) Kelebekler Vadisi Kamp Alanı

Kelebekler Vadisi Kamp AlanıÖzellikle yaz mevsiminde cennetten bir parça gibi görünen Kelebekler Vadisi Kamp Alanı gidip bir gece konaklamadan geçmeyeceğiniz bir yer olmalı. Harika manzarası, doğanın muhteşemliği yanına bir de istediğiniz gibi denize girebileceğinizi hesaba katarsanız, gitmemek için kendinizi zor tutarsınız. Kelebekler Vadisi Kamp Alanında bulunan tesisler aracılığıyla isterseniz kamp çadırı kiralayabilir isterseniz de kendi kamp malzemelerinizi götürebilirsiniz. Tabii ki hijyenik açıdan her zaman kendi malzemeleriniz olması daha tercih edilebilir bir durum.

7-) Sülüklü Göl Kamp Alanı

Sülüklü Göl Kamp AlanıÖzellikle İstanbul ve Ankara’da yaşayanlar için harika bir lokasyona sahip olan Sakarya Akyazı’da bulunan Sülüklü Göl Kamp Alanı hafta sonu kaçamakları için ideal. Sülüklü Göl kamp alanına ulaşmak için öncelikle Sakarya’nın Akyazı ilçesine ardından da Tavşansuyu Köyü’ne gitmeniz gerekir. Tavşansuyu Köyü’ne gittikten sonra da yaklaşık yarım saat mesafede bulunmakta, burada dikkat etmeniz gereken bir konu da kamp yapmadan önce gerekli izinleri almanız gerektiğidir.

8- ) Erikli Yaylası Kamp Alanı

Erikli Yaylası Kamp AlanıYine İstanbul’un hemen dibinde olan Yalova Çınarcık’ta bulunan Erikli Yaylası Kamp Alanı İstanbul’dan kaçamak yapmak için ideal yerlerin başında geliyor. Çınarcık ilçesine gittiğinizde Teşvikiye Köyü’ne ulaşmalı oradan da köy yakınlarında bulunan Erikli Yaylasına ulaşmalısınız. Özellikle kış mevsimlerinde Erikli Yaylası kamp için uygun olmasa da diğer 3 mevsimde gönül rahatlığı ile kamp kurabilirsiniz. Yayla olmasına rağmen kamp alanı düz bir zemine kurulmuştur ve temiz su ile tuvalet ihtiyacını karşılanabileceği hizmetler mevcuttur. Bölge daha çok şelaleler ve doğal dereleri ile keşfetmenizi beklemektedir.

Çok güzel kamp alanlarından bahsettiğimizi düşündüğümüz yazımızın sonuna gelirken şunu belirtmemiz gerekir ki, kamp alanları için öncelikle kendi aracınız varsa ulaşım da çok sorun yaşamayacaksınız. Aracınızın kamp için uygun olmasına dikkat etmeli şehir içi araçlarla ancak belirli bir yere kadar gidebileceğinizi unutmamalısınız. Bunun yanında kamp alanları her ne kadar doğanın içinde olsa da cildinize bakmalı ve yanınızda el kremleri, vücut losyonları bulundurmalısınız.

Ben sürekli tıraş olurum dağ tepe farketmez diyen erkekler içinde çok harika kablosuz tıraş makineleri bulunmakta onları değerlendirebilirler.