Erkeklerin Kullandığı Kişisel Bakım Ürünleri

Kişisel bakım, önce kişinin kendini hoş ve bakımlı görmesini sağlar sonra kişinin çevresindekilerin dikkatini çekerek bakımlı ve hoş görüntü herkes tarafından hissedilir. Son zamanlarda kadınlar kadar erkeklerin ilgi odağı olan kişisel bakım ürünleri gündemde olan ürünlerdendir. Artık gelişmekte olan dünyamızda çoğu erkek kişisel bakımına önem vermektedir.

Erkekler göz önüne alındığında kişisel bakım ürünleri daha çok hijyen ürünleri anlamına gelir. Sadece saç, el, ayak, vücut temizliği bakımından değil aynı zamanda traş köpüğü, traş losyonları, parfüm bakımından da konuyu ele almak gerekmektedir. Ayrıca bir çok erkek günümüzde artık kadınlardan çok kuaföre giderek manikür pedikür gibi kişisel bakımını yaptırmakta sir, ağda gibi ürünleri ve maske gibi ürünleri yüzlerine uygulamaktadır.

Geçmişte bu konulara çok fazla önem verilmese de günümüzde erkekler de cilt ve kişisel bakım ürünleri talep etmektedir. Bu amaçla erkeklerin kullanması için çeşitli bakım ürünleri üretilmiştir. Erkeklerin cilt ve saç tipi gereksinimleri kadınlarından farklı olduğu için ayrı kişisel bakım ürünleri vardır.

Traş köpükleri, traş losyonları, traş sonrası jelleri

Parfüm, kolonya, vücut spreyi

Manikür pedikür malzemeleri

Kişisel bakım nemlendiricileri

Saç bakım ürünleri, nemlendiriciler, şampuanlar

Saç Bakım Ürünleri ve Önemi

Erkekler için en önemli olan kişisel bakım kişiye bakınca ilk göze çarpan hiç kuşkusuz saçlardır. Uzun saçlı erkeklerin tercih ettiği saç uzamasını sağlayan, saç dökülmesini önleyen ve saç bakımı yapan erkek saç ürünleri bu nedenle önemlidir.

Traş Bakım Ürünleri

Traş olmadan önce doğru traş makinesi ya da traş bıçağı seçilmelidir. Çünkü yanlış seçimler sivilcelere, yaralanmalara ve siyah noktalara sebep olabilir. Ayrıca bazen iş nedeni ile her gün traş olmak cildi gerinleştirir ve tahrişe sebep olur. Tahriş olmuş bir cildi traş etmek zor olacağı için doğru traş ürünleri tercih edilmelidir. Traş öncesi ve sonrasında kullanılan jel ve köpükler kaliteli seçilmelidir. Gerekirse hassas ciltler için özel ürünler kullanılmalıdır. Çünkü bu ürünler diğerlerine göre daha yumuşak formda ve içeriği hafifletilmiştir. Formülasyonunda tahriş edici kimyasal türevi malzemeler ve esanslar bulunmaz.