Erkekler İçin Tıraşın 8 Ana Kuralı

2-daddy-shave_smallHayatlarının 3000 saatini tıraş olarak geçiren erkekler, hala tıraş olurken yüzlerini kesmekten, yaralanmaktan çekiniyorlar. Bunun için burada tıraş stiliniz ne olursa olsun size yardımcı olmak için tıraşın 8 ana kuralını paylaşıyoruz.

  1. Adım

Uyanır uyanmaz yapacağınız ilk şey tıraş olmasın. Cildinizin uykudan sonra şişkinliğinin, renginin ve dengesinin yerine oturması için ona biraz zaman tanıyın.

  1. Adım

Sıkıcı da olsa, derinizin pul pul dökülmemesi için cildinizdeki ölü derilerden tıraştan önce kurtulmanız gerekiyor. Ayrıca bu cildinizi tıraşa hazırlamanız için yardımcı bir etken.

  1. Adım

Çok daha kolay ve rahat bir şekilde tıraş olabilmek için sakalınızı tıraştan önce ılık ya da sıcak suyla nemlendirin.

  1. Adım

Tıraştan önce bir tıraş kremine ya da sakal yumuşatıcı yağlara başvurun. Bu işlem sakalınızın yumuşamasına ve jiletten doğabilecek tahriş ya da yanmaların engellenmesine karşı bir koruma sağlayacaktır.

  1. Adım

Bıçakların keskinliğinden emin olun. Kör bıçaklar tıraş kazalarının en büyük suçlularıdır.

  1. Adım

Cildinizin en hassas bölgesinden tıraşa başlayın, yani boyun ve çene. Sonrasında yüzünüzün diğer taraflarını tıraş etmeye koyulun. Tüm yüzünüzdeki her tüye karşı aynı nazik baskıyla tıraşınızı gerçekleştirin.

  1. Adım

Bıçağı tıraş esnasında sıcak suyla ve çok hafif vuruşlarla temizleyin. Bu, bıçakların teninizde sertçe sürtünmesine engel olmak için yardımcı bir etkendir.

  1. Adım

Alkolsüz, yağlı bir nemlendirici ile cildinizi rahatlatın, koruyun ve canlılık kazandırın.