Erkekler için Saç Bakım Sırları

Erkekler için Saç Bakım Sırları
Erkekler için Saç Bakım Sırları

Saç bakımı sadece kadınların ilgi alanı gibi görünsede, günümüzde birçok erkek saç bakımına çok önem veriyor. Modayı takip edip kendine en çok yakışacak saç modelini yaptırmak isteyen erkeklerin sayısı azımsanamayacak kadar fazla… Klasik modellerden ziyade daha uzun ve özgür saç modelleri ile farklı tarzlar yaratılabiliyor. Ünlü isimlerin ve futbolcuların saç modelleri de bu sürece katkıca bulunuyor.

İstediğiniz saç modelini yaptırmak da yeterli olmuyor. Sağlıklı ve güçlü saçlar için düzenli bakım yapmak şart! Saçlarınıza bakım yapmadığınız zamanlarda cansız, güçsüz ve dökülen saçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Saçlarınızın dökülmesini istemezsiniz değil mi?

Erkek Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır

Saçların Düzenli Olarak Taranması
Evde, ofiste ya da dışarıda saçlarımız dış etkenlerden dolayı yıpranabiliyor. Yıpranan saç tellerinin de kendini dışarı atması için saçlar her gün düzenli olarak taranmalıdır. Tarağın saç tellerinizi yırtmaması için seçtiğiniz tarağın kıllarının çok sert olmaması gerekiyor. Çok yumuşak kıllı taraklar da saç tellerinde istenilen etkiyi göstermez. Bu nedenle orta formda bir tarak tercih edebilirsiniz.

Dikkat etmeniz gerekenler;

1. Saç tellerinizi aşırı çekerek taramayın. Bu sağlıklı saç tellerinizin de kopmasına sebep olabilir.
2. Fırça taraklar tercih edebilirsiniz ve saç derinize hafif masaj yaparcasına saçlarınızı tarayabilirsiniz.

Saçların Düzenli Olarak Kesilmesi
Saç uçlarınızı düzenli olarak kestirerek daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz. New York Philip Kingsley Clinic’in kıdemli saç uzmanlarından olan Stephan Pullan, düzenli saç kesimi yapıldığında saç kırıklarının önleneceğinin garantisini veriyor ve altı ile sekiz haftada bir saç uçlarının kestirilmesi gerektiğini savunuyor.

Bakım Ürünlerinin Kullanılması
Kırılmaları engelleyen, nemlendiren, güçlendiren ve güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyan saç bakım ürünleri tercih edebilirsiniz. Bu nokta size özel saç bakım ürünlerinin birkaçından bahsedeceğiz.

11. Cantu Erkeklere Özel Durulanmayan Saç Kremi: Kenevir tohumu yağı saçın nemini hapseder ve elastik bir saç oluşturarak kırılmalara karşı saçı korur. Shea Yağı saçı derinlemesine nemlendirir. Kafein saçın uzamasını destekler ve saç dökülmesini azaltır.

 

 

 

22. DEPOT Nemlendirici Etkili Şampuan: Anti statik etki, saç ve saçlı deriyi nemlendirir ve dengeler. Saç ve saçlı deriyi dengeler ve anti statik etki yaratır. Yumuşatıcı, nemlendirici ve besleyici.

 

 

 

 

 

33. DEPOT Saç Sabitleyici: 11 çeşitten oluşan bitki ekstrelerinin karışımı saç ve saçlı deri üzerinde birçok yararlı etki sağlar. Nem tutucu özelliği sayesinde saçın nem seviyesini destekler. Doğal etkili mat görünüm oluşturur.

Bu aşamaları düzenli bir şekilde ilerleterek daha güçlü ve canlı saçlara sahip olunabilir. Erkekler de kadınlar gibi saçlarına rutin olarak saç maskesi uygulayabilirler.

Bunların yanı sıra haftada bir kez sıcak zeytin yağını saçınıza sürerek 1 saat beklemeniz ve yumurtayı bal ile karıştırarak saçlarınıza uygulamanız da erkek saç bakımı için etkili olacaktır.

Sizin de saçlarınıza bakım yaparken uyguladığınız farklı ve etkili yöntemler var ise paylaşabilirsiniz.