Erkek Bakım Ürünleri ve Öneriler

 

Çok geniş ürün seçenekleri sayesinde, cilt bakımı en korkutucu ve en kötüsü kafa karıştırıcı olabilir. Belki de bu yüzden çoğu erkeğin cilt bakımı rutini yoktur ve bunu çözmek için çaba sarf etmek istemezler. Belki de umursamıyorlar ama umursamak gerekir. Erkek bakım ürünleri, erkeklerin yüzlerinde karşılaştıkları yaygın sorunların çoğuna karşı sahip olduğumuz en güçlü araçlardır.

 

Göz Kremi

 

Bir erkeğin cilt bakım rutininin en önemli ürünlerinden birisidir. Çok fazla sorunu çözebilecek basit bir araçtır. Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kırışıklıkları ve ince çizgileri önler. Göz kremi sizi taze tutar. Göz derisi yüzünüzün geri kalanından daha incedir, bu yüzden daha konsantre içeriklere ihtiyaç duyar ve nemi hızlı ve kolay bir şekilde kaybetme eğilimindedir. Sabah ve gece bir göz kremi kullanmaya başlayın.

 

Güneş Kremi

 

Her gün karşılaştığımız güneş ışınları sadece cilt kanserine değil, aynı zamanda cildimizin yaşlanmasındaki en büyük faktördür. Günlük güneş kremi, sahip olduğumuz en etkili yaşlanma karşıtı üründür. Cilt nemlendirici bileşenlere sahip bir güneş koruyucu arayın. Bu şekilde nemlendiriciye ilaveten kullanabilirsiniz.

 

Serum

 

Serumlar günlük nemlendiricinizden daha güçlüdür, aktif bileşenleri ve besin maddelerini daha hızlı ve etkili bir şekilde verir. Cildinizin sorunu ne olursa olsun, bunun için bir serum var. Neye ihtiyacınız olduğunu bilmek zor olabilir. Genellikle tüm cildin faydalanabileceği nemlendirici ve cilt geliştirici bileşenler içerir. Günde iki kez, temizleyicinizden sonra ve nemlendiricinizden önce kullanın.

 

Maske

 

Yüzlerce farklı maske tipi vardır ve hepsinin ortak noktası, temel cilt bakımı rutinlerimizi tamamlamaları gerektiğidir. Daha konsantre içerikler sundukları ve belirli cilt sorunlarını hedef aldığı için serumlar gibiler. Erkekler için en iyi maske türü, bir kil maskesidir. Gözeneklerinizi derinlemesine temizlemek için kil ve çamur gibi bileşenler kullanır ve biriken kir, yağ ve döküntüleri giderir.

 

Retinol

 

Hücre dönüşümüne, yeni cilt hücrelerinin büyümesi ve eskisinden kurtulmasına yardımcı olur. Yaşlanma belirtilerine karşı etkili bir A Vitamini türüdür. Retinol kullanıyorsanız kesinlikle güneş koruyucu kullanmanız gerekir. Çünkü cildi ışığa daha duyarlı hale getirebilir. Özellikle başlangıçta cildi lapa lapa yapabilir, bu nedenle nemlendirici bileşenler içeren yumuşak bir ürün kullanmalısınız.