Covid-19’un Kozmetik Ve Kişisel Bakım Ürünleri Üzerindeki Etkisi

İçinde bulunduğumuz covid-19 gündeminde güzellik kavramı nasıl değişti ya da insanların hızla değişen bu koşullar altında ihtiyaç ve davranışları değişti mi?

MERCEK ALTINDA

1-Öz bakım: İnsanlar refahlarına daha fazla önem verdikleri için bakım ürünleri bu süre içinde daha da değerli hale geliyor.

2-Dijital hızlanma: Tüketiciler güzellik ürünlerine erişmek için çevrimiçi kanalları kullanmaya zorlandığından, e-ticaretin rolü büyüyor.

3-Becerikli güzellik: Salonların yokluğunda, tüketiciler hem görünümlerini korumak için alternatif yollar arıyorlar, hem de bazıları bunu bir deneme fırsatı olarak kullanıyor.

4-İletişim: Hızla değişen bir durumda, tüketiciler uyumluluk, empati ve alaka düzeyi göstermek için markaları arıyor.

https://www.tirassepetim.com/kisisel-bakim

KENDİ KENDİNE BAKIM

Refah, hem güzellik içinde hem de ötesinde bir süredir yükselişte bir tüketici trendi olmuştur. Kendine odaklanma, öz bakımla ilişkili artan pozitifliği vurgular. Bu pandemiden önce bile, güzelliğin faydaları sağlığa odaklanmak için sadece yüzeysel görünümün ötesine geçti ve bakım bu güzellik rejiminin merkezinde yer alıyor. Ancak mevcut durum bu talebi hızlandırıyor gibi görünmektedir.

ŞAŞIRTAN GOOGLE ARAMASI

Tüketicilerin birincil ihtiyaçları kişisel sağlık, koruma ve daha geniş topluluk etrafında odaklanmaktadır. Bununla birlikte, insanlar bu süre boyunca çocuklarının fiziksel sağlığını desteklemek için, kendi öz bakımlarının ve genel refahlarının bir parçası olarak onları destekleyecek markaları da arıyorlar. Mart ayının ortasından bu yana Google, “öz bakım” ve “kişisel bakım” aramalarını dünya genelinde rekor seviyelere çıkardı.

KOZMETİK İÇİN Mİ TEMİZLİK VE BAKIM İÇİN Mİ SATIN ALIYORUZ?

Sosyal uzaklaştırma önlemleri arttıkça, birçok kozmetik ürün alaka düzeyini azaltmış olabilir, ancak tüketiciler sağlıklarını belirsiz zamanlarda desteklemek için temizlik ve bakım ürünlerine yönelmeye devam ederler. Bu sadece el bakımı ile ilgili değil, hepimizin kaç markanın el sabunu, dezenfektanları ve losyonları için ezici talebi karşılamaya çalıştığını gördük.

KİŞİSEL BAKIM ÖNEMİNİ KAYBETTİ Mİ?

Instagram stilinden daha az, güzellik ürünlerinin yüzeysel faydalarını ve duygusal faydalarını ön plana çıkarmaya başlıyoruz. Tüketiciler, normalliği korumak için lüks banyo ürünleri ve yüz maskeleme ile evde kendilerini şımartmaya devam ediyor. Kişisel bakım ürünleri hala online olarak satın alınıyor. İçinden bulunduğumuz durumdan kaçmak ve rutinlere karşı çıkmak için güzellik hala para ediyor.