Berber Kuaför Malzemeleri ve Özellikleri

Bir berberin en önemli aracı makastır. Her ne kadar çoğunlukla saç kesme makineleri kullanılsa da hala makaslar işe yarar durumda. Saç kesme makinesinin halledemeyeceği küçük nokta ve alanlar içim makas idealdir. Makasların dükkanda en iyi şekilde iş göreceği söylenebilir. Farklı boyutlardaki makaslar sayesinde de her şekil saça kullanılabilir olmalıdır. Ayrıca elektrik kullanamaması ve manuel olması sebebiyle oldukça hesaplı bir alettir. Berber dükkanlarında olmazsa olmazdır.

Taraklar Ve Saç Kurutma Makineleri

Kuaför malzemeleri içinde en önemlileridir. Taraklar ve saç kurutma makineleri de berber malzemelerinin temel parçalarıdır. Kim bilir, bir veya iki kadın müşteri mağazanıza bile girebilir, böylece her şeye hazırlıklı olmak istersiniz. Erkeklerin saçları kadınların saçlarına naran daha az bakım gerektirebilir. Erkeklerin saçlarının durumu hakkında daha bilinçli hale geldiğini de bilinmelidir. Bu yüzden saç kurutma makineleri dikkatli kullanılmalıdır.

Tıraş Sonrası Losyonu ve Şekillendirici Jel

Daha önce de belirtildiği gibi, metroseksüel erkekler bir kesimden daha fazlasını arayacaklar. Bir saç kesimi verdikten sonra etkili bir şekilde biraz şekillendirici jel uygulamak, müşterilerinizin iyi görünmesini sağlamak için ekstra yol kat etmenin sakıncası olmadığını gösterecektir. Aynı şey tıraş sonrası losyonu için de geçerlidir. Tıraş sonrası losyon müşteri memnun eder. Şekillendirici jel ile de müşterilerin saçına uygun şekil verebilir ve onlar tatmin olmuş olarak gönderilebilir.

Elektrikli Tıraş Makinesi

Her berberin bir elektrikli kesme makinesine veya düzelticiye ihtiyacı vardır. Kesme makineleri, saçı şekillendirmeye ve benzersiz bir tasarım yaratmaya yardımcı olur. Bıçaklar başın kıvrımları boyunca sorunsuz bir şekilde ilerlerken, kafa derisini dışarı çekmeden saçı düzeltirler.

Fırça

Uygun tıraştan sonra temizlik çok önemlidir. Müşterinin ense be boyun kısımını temizlemeye yarayan bir fırça her berberde bulunmalıdır.

Jilet

Saçın bazı bölümleri elektrikli makine ya da makaslar alınmaz. Bu bölgeler için jilet en idealidir. Jilet ile berberler ufak dokunuşlar yapaklar. Saçın dağınık görüntüsünü engeller ve biçim verir. Bu yüzden her berber dükkanında bulunmalıdır.

Sonuç olarak her berber dükkanında bulunması gereken berber malzemeleri bunlardır. Müşterilerin mumnun olarak dükkandan ayrılması için her malzeme kullanılmalıdır.