Banyo Tıraş Bıçakları Kullanma Yöntemleri Nasıldır?

Kadınların tüylerini almak için sıklıkla kullandığı banyo tıraş bıçakları her zaman için kolay kullanım avantajı sunarak kadınların vazgeçilmezi olmuştur. Çünkü tüyler hiç durmaksızın vücudun her yanında sürekli çıkmaktadır ve kurtulmanın en kolay yolu tıraş bıçaklarıdır.

https://www.tirassepetim.com/tiras-bicaklari-kadin

Tüy Alma Yöntemleri

Öncelikle tıraş edilecek bölgedeki tüylerin yumuşatılması gerekmektedir, Sağlıklı şekilde bu işlemi gerçekleştirmek için güzel bir banyo ile başlanmalıdır. Böylece başta söylediğimiz gibi tüyer yumuşar ve daha rahat alınır. Sonrasında duştan çıkmadan önce tıraş jeli kullanmak avantaj sağlar. Bu sayede nem tüylerde kalır ve tıraş makinesinin ciltte kolayca kaymış olur. Kişi tıraş jelini uyguladıktan hemen sonra tıraş makinesi kullanılmaya başlanabilir.

Hafif hareketler ile banyo da tıraş olunur. Tıraş sırasında yön çok önemlidir. Bu konu vücudun hangi bölgesinin tıraş edildiğine göre değişiklik göstermektedir. Her tıraş bitişinde tıraş makinesi durulanmalıdır ve kurumaya bırakılmalıdır. E sonunda da tıraş işlemi bitince cildinizin nemlenmesi amacı ile nemlendirici uygulanmalıdır.

Vücutta Hangi Bölge Hangi Yönde Tıraş Edilmelidir?

Öncelikle bacakları tıraş edeceksek genelde ayak bileklerinden yukarıya doğru hareketler ile tıraş edilmelidir. Koltuk altları tıraş edeceksek aşağı ya da yukarı her yöne doğru hareket edilebilir ve tıraş yapılabilmektedir. Eğer özel bölgeyi tıraş edeceksek ilk önce tüylerin uzama yönüne doğru tıraş bıçağı hareket ettirilir. Ardından uzama yönünün tersi yönde hareket ettirilir. Bu şekilde doğru yönde tıraş işlemi yapılır.