Erkek Bakım Ürünlerinde Tüm Seçenekler

 

Çok sayıda ürün seçeneği sayesinde, cilt bakımı en iyi ihtimalle göz korkutucu ve en kötü ihtimalle kafa karıştırıcı olabilir. Belki de bu yüzden birçok erkeğin cilt bakımı rutini yoktur. Bunu anlamak için çaba göstermek istemezler. Ya da belki de umursamıyorlar ama umursamak gerekir.

 

Erkek bakım ürünleri, erkeklerin yüzlerinde karşılaştıkları akne, kırışıklıklar, hatta güneş hasarı yaygın sorunların çoğuna karşı sahip olduğumuz en güçlü araçlardan biridir. Hem kısa hem de uzun vadede sorunları ortadan kaldırmak mümkündür.

 

Etkili cilt bakımı, yüzünüzü sabunla yıkamaktan ve en iyisini ummaktan daha fazlasını gerektirir. Herkes kendisi için doğru ürünleri bulması gerekir. Sıfırdan bir cilt bakımı rutini oluşturmak sadece birkaç basit adım alır ve bunları izledikten sadece birkaç hafta sonra farkı görebilirsiniz. Birkaç hafta nemlendirici kullandıktan sonra bile yüzünüzdeki değişimi fark edebilirsiniz.

 

Yüz Temizleyici

 

Temiz bir cilt için gerekli olan bakım ürünlerinden birisi yüz temizleyicidir. Kuru bir cilt, cildinizin koruyucu bariyerinin bozulduğu ve nemlendiren iyi yağların ciltte azaldığı anlamına gelir. Nemlendirici bileşenler içeren ancak yine de yağı hafifçe kontrol etmek için bir doz salisilik asit ve belki de cadı fındığı içeren bir yüz temizleyici kullanmak cilt bakımı için oldukça önemlidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez ve düzenli olarak kullanarak bir süre sonra farkı görebilirsiniz.

 

Göz Kremi

 

Göz kremi, bir erkeğin cilt bakım rutininin en önemli parçasıdır ve birçok sorunu çözebilen basit bir araçtır. Siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Kırışıklıkları ve ince çizgileri önleyerek daha iyi görünmenizi sağlayabilir. Göz cildi yüzünüzün geri kalanından daha incedir, bu nedenle daha konsantre bileşenlere ihtiyaç duyar ve nemi hızlı ve kolay bir şekilde kaybetme eğilimindedir. Temizledikten sonra sabah ve gece başka bir şey yapmasanız bile göz kremi kullanmaya başlayın.

 

Gece Kremi

 

Geceleri özel bir nemlendirici kullanmak ilk bakışta çılgın görünebilir, ancak dinlenirken cildiniz kendini yeniden oluşturmaya çalışır. Gece kremleri tipik olarak çok, çok nemlendiricidir ve bu yenilenme sürecine yardımcı olmak için peptitler gibi spesifik aktif bileşenler içerir. Gündüz ve gece aynı nemlendiriciyi kullanmak iyidir, ancak geceleri ayrı bir nemlendirici kreme sahip olmak profesyonel bir harekettir.