Saç Maşası Kullanmanın Püf Noktaları

sac-masasi

Maşanın Kalıcı Olması için Nelere Dikkat Etmeliyiz?

İnce telli ve kafaya yapışan bir saç yapısın sahipseniz ilk önce dip köpüğü kullanabilirsiniz. Dip köpüğü saçın hacim almasını sağlar. Maşanın kalıcılığını arttırmak için maşa sonrası sert ya da yumuşak bir sprey kullanabilirsiniz.

Maşa Nasıl Yapılır?

İlk önce saçların birbirine karışmaması için düzgün bir hat olarak ayrılması gerekiyor. Başlamak istediğiniz alanda bir tutam saç alarak başlayabilirsiniz. Daha sıkı ve kıvırcık bir maşa istiyorsanız tutamlarınızı daha ince tutabilirsiniz. Saçlarınızda iri dalga istiyorsanız da tutamlarınızı biraz daha kalınlaştırarak maşa yapımına başlayabilirsiniz.

Evde Kullanılacak Maşalar Nasıl Olmalıdır?

Seramik tabaka kaplanmış maşalar saçın kabarmasına engel olacağı için bu tarz bir saç maşası tercih edebilirsiniz. Ayrıca elektriklenmeyi önleyebiliyor olması da sizin için önemli bir nokta olmalı. Düzleştirici tercih ediyorsanız da buhar gücü ile saçları düzleştiren bir düzleştirici tercih etmelisiniz. Buhar gücü ile çalışan düzleştiriciler hem inanamayacağınız kadar kısa bir sürede saçlarınızı dümdüz yapar hem de en zor saçları bile yola getirmeyi başarır.


masa11- Gamma Piu Srl Iron Bubble Maşa 33mm

Demirin üzerine turmalin ve seramik tabakası kaplanmıştır, bu da antistatik bir yapı oluşturarak saçın kabarmasını engeller. Bukle yapmak için ideal bir üründür, doğal bukle görünümü yaratır.

 

masa22- Gamma Piu Srl Rolly Kendinden Dönen Maşa + Düzleştirici
Hem otomatik maşa hem de üzerindeki klips ile tek tuşla düzleştirici olabilen elektriklenmeyi önleyen şekillendiricidir.

 

 

masa33- Gamma Piu Srl Vapor Brush Buharlı Ve Taraklı Düzleştirici
İnanamayacağınız kadar kısa bir süre içerisinde saçlarınızı buharın da gücüyle dümdüz yapar. 5 dakika gibi kısa bir zamanda yüksek ısı, buhar ve tarakların gücü ile dışarı çıkmaya hazırsınız!

 

 

Maşa Yaparken Saç Tipine Göre Nelere Dikkat Edilmelidir?

Maşayı yaparken ilk önce saçların temiz olmasına dikkat edilmelidir. Saçlarının temiz olmaması durumunda saç ısı ile birleşince maşanın yarısında yağlanmaya sebep olabilir. Saçlar ince telli, akışkan ve zor tutan bir saç ise tutuculuğunu arttırmak için saçınız nemli iken bir köpük yardımıyla saçı kurutarak tutuculuğunu arttırabilirsiniz. Kıvırcık saçlara sahipseniz ve diplerdeki bu kıvırcıklığın belli olmasını istemiyorsanız maşa öncesi fön makinesi yardımı ile saçları çok hafif düzleştirip daha sonra maşa işlemine başlayabilirsiniz. Bunlar saçların daha güzel şekiller almasını sağlar ve aynı zamanda dokunun daha da hoş durmasını sağlar. Maşanın kalıcılığı için de sprey, dax ve benzeri ürünleri rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Sık Maşa Yaptırmak Saçlara Zarar Verir Mi?

Saçlarına sık maşa yaptıran ve bukleli şekilleri seven kadınlar, saç uçlarının kuruluğunu gidermek için saç maskesi kullanabilirler.

Ne Tür Saç Maskeleri Kullanılmalı?

Protein destekli ve vitamin bakımında zengin olan saç maskeleri kullanmanız hem saçınızın sağlığını koruyacak hem de daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Kullanabileceğiniz maskelerin birkaçını sizin için paylaşıyoruz.

mask11- Milk Shake Natürel Yoğurt Maskesi Kabin Boyu – Naturel Yogurt Mask 500 Ml
Milk Shake Natürel Yoğurt Maskesi Kabin Boyu – N    Yoğurttan elde edilen amino asitler, saçın yapıtaşlarına bağlanır. Saça doku ve güç kazandırır. Avocado ve pirinç yağları, bal ve meyve ekstraları özel nem desteği verir. E vitamini, saçı yeniden onarır.turel Yogurt Mask 500 Ml


mask22- Milk Shake Kuru Ve Hasarlı Saç Için Natural Milk Mask – 12x15ml
Saçı içten dışa doğru yeniden yapılandırır ve onarır. Sağlıklı ve parlak görünümünü geri kazandırır.

 

mask33- Milk Shake Natürel Kakao Maskesi Kalın Saçlar – Natural Care Cocoa Mask – 12x10ml
Saçı içten dışa doğru yeniden yapılandırır ve onarır. Sağlıklı ve parlak görünümünü geri kazandırır.Kakao ağacının kakao meyvesi ve benzersiz tadı ile aynı zamanda güçlü ve doğal bir oksidandır.  Saç üzerinde besleyici etkisi vardır.


mask44- Milk Shake Güneşin Etkilerine Karşı Etkili Maske Beauty Mask 200ml
Nemlendirici ve besleyici saç bakım maskesi saçınızı güneş, tuz, klor ve rüzgarın zararlı etkilerine karşı korur. Saçı derinlemesine nemlendirirken yaz aylarında yıpranan saç yapısını onarır. Argan içeriği ve yoğun Evitamini takviyesiyle güçlü ve dirençli saçlar oluşturur. Saçta biriken klor ve tuz kalıntılarının saça zarar vermesine engel olur.