Klasik Tıraş Ve Geleneksel Tıraşın Ayrıntıları

Tıraş bir erkekte yüz veya çene hattı gibi ayrıntıları dışarı çıkartamaya veya bu hataları kapatmaya yarar. Bunun yanında kadınlar yüzlerindeki kırışıklık, sivilce izi gibi ayrıntıları makyaj malzemeleri ile kapatmaktadır.

Erkeklerde ise doğal olarak sakal bu görevi kimi zaman görebilmektedir. Çünkü bazı kişilerde sakal tam çıkmaz o kişiler ise çeşitli losyon veya cilt kremleri ile bu kırışıklıkları gidermesi daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca sakal tam çıkmayan kişilerin iyi jiletler kullanması gereklidir. Çünkü tek tük çıkan sakallardan daha kötü bir görüntü vermektedir. İyi bir tıraş makinesi, jilet gibi malzemeleriyse tirassepetim.com adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Klasik Tıraşta Yanlış Bilinen

Klasik tıraş genelde yeni başlayan gençlerin kullandıkları basit bir tıraş yöntemidir. Sadece kekin güzel bir tıraş bıçağı ve su ile yapılır yanında losyon gibi kremler kullanılması tabi ki daha sağlıklı olacaktır. Gençler klasik tıraş yöntemini kimi zaman bir tıraş bıçağı ile kimi zaman bir tıraş makinesi ile yapmaktadır.

Doğru olan yeni başlayanların tıraş makinesi kullanmalarıdır. Sakallar daha sert çıkmaya başladığı taktirde bunu jilet ile yapmak daha doğru olacaktır. Tıraş makinesinin ise düzeltme işlemlerinde kullanılması daha doğru olacaktır. Tıraş makinelerini doğru yerden aldığınıza ise dikkat etmelisiniz. tirassepetim.com sitesinden size uygun tıraş kremleri ve tıraş makineleri bulabilirsiniz.

Geleneksel Tıraş Yöntemi Etkisi

Geleneksel tıraş yöntemi bilinen üzere sabun ve özel tıraş sabunları ile yapılan tıraştır. Aslında klasik tıraş yöntemi ile geleneksel tıraş arasında pek fark yoktu geleneksel tıraşta da sonradan düzeltme işlemi uygulamak için tıraş makinesi kullanılabilir. Küçükken babanızın banyoda yaptığı tıraş geleneksel tıraştır. Geleneksel tıraşta da tıraş sonrası cildi yumuşatmak, ferahlatmak için krem kullanılması en doğru olandır.

Bu sayede ciltte oluşabilecek ölü derilerden veya zedelenmelerden kurtulmuş olursunuz. Geleneksel tıraşta ciltte oluşabilecek hasarlar yüksektir bunu askere gidenlerin yüzlerinde oluşan tahriş ile anlayabilirsiniz. Bu gibi geleneksel tıraş yöntemleriyle oluşan tahrişlerden kurtulmak için tirassepetim.com adresinden cildinize uygun olan tıraş kremlerini kullanabilirsiniz. Bu sayede cildinizi tahriş olmaktan kurtarabilirsiniz. Cildiniz tahriş olmadan doğru tıraş makinesi ve kremi kullanın.