Erkek İçin Tıraş Olmak

 

Hiç şüphesiz ki erkek için tıraş olmak, üstelik her gün, bazı zamanlar çileden başka bir şeye dönüşmüyor elbette. Ancak bunun için her geçen gün piyasaya farklı alternatifler sunuluyor. Tıraş olmanın çileden çok çabucak halledilecek bir iş olması için elbette doğru tıraş bıçağı seçmek her şeyden önemlidir. Birçok farklı çeşitlerde de tıraş bıçakları bu yüzden mevcuttur.

 

Örneğin kullan at tıraş bıçakları erkekler için bir alternatiftir. Bir paket içinde çok sayıda tıraş bıçağı bulunan bu çeşitler, daha çok bütçesine uygun bıçak arayanlar için bir alternatiftir. Ancak tüm bunlar çoğu zaman ilk sefer de bile hiç kesmeyebiliyor. Bu yüzden de bir tıraş bıçağı alırken kalitesine ya da markasına bakmak çok önemlidir. Aksi taktirde daha ilk tıraşta bütün yüz kan revan içinde bile kalabilir.

 

            Tıraş Bıçağı Paketleri

 

Diğer bir yandan sistem grubu tıraş bıçakları da belli bir paket halinde internet üzerinden satışa sunulmaktadır. Bunların içinde bir bütün halinde tam takım tıraş bıçak setleri verilmektedir. Bu paketlerin içinde 3’lü ya da 5’ili bıçakları bulunan tıraş bıçakları yanında yedekleriyle beraber satışa sunulmaktadır. Bazılarında ise tıraş bıçağı yanında köpük ya da jel promosyon olarak verilmektedir.

 

Elbette her cilt aynı değildir. Çünkü bazı erkeklerin ciltleri hassas olduklarından dolayı ufacık bir hasar da dahi hemen büyük bir kesik oluşabiliyor. Bunun için de üzeri jelle kaplı ve de birden çok bıçağı olan tıraş bıçaklarını kullanmak daha doğru bir tercih olacaktır. Ya da tek halde satılan fakat bilindik büyük bir markanın ürününü kullanmak güzel bir tıraş olmanın rahatlığını da sunabilir.

 

Tüm bunların yanında tıraş olurken daha çok eğer cilt hassas ise jel kullanmak mutlaka önemlidir. Eğer hassas değilse normal bir köpük kullanmak her hangi bir sıkıntı yaşatmayacaktır. Çünkü bazı kişilerin cildinde jel tahriş etkisi de yaratabiliyor. İster kullan at ister çok bıçaklı istese de pille çalışan makine tıraş bıçağı çeşitleri olsun hiç fark etmez, tüm bunları alırken markasına bakmak çok önemlidir.